Altın - Bakır - Bronz - Kalay - Rose - Füme Kaplama Hizmetlerimiz

Altın Kaplama - Denizli 22 ayar Altın Kaplama Hizmeti

Altın Kaplama prosesi adından da anlaşılacağı gibi en özel kaplama türlerinden biridir. Saflık olarak 22 ayar altın kaplama olarak hizmet vermekteyiz.

Bakır Kaplama - Denizli Bakır Eskitme Kaplama Hizmeti

Korozyona karşı oldukça dayanıklı olmasına rağmen, atmosfere açık yerlerde kolaylıkla kararıp lekelenmeye yol açtığından, bazı dekoratif ve sınai amaçlı kaplamaların dışında genellikle çok katmanlı kaplamaların birinci katı olarak kullanılmaktadır. Dış etkenlere açık nikel ve krom kaplı otomotiv parçalarının dayanıklılığını artırmak için bakır kaplama yapılabilmektedir. Bakır kaplamalar, yüzey pürüzlülüğünü doldurma, parlak kaplanabilme, alt metali korozyona karşı koruma, nikel ve krom kaplamalarla uyumu gibi nedenlerle geniş uygulama alanı bulmuştur. Asitli ve alkali bakır kaplama prosesleri mevcuttur.

Bronz Kaplama Hizmeti - Denizli Bronz Kaplama

Alüminyum Bronz ve Kalay Bronz alaşımında malzemelerdir. Dolgu amaçlı kullanılan, sürtünme dirençli ve özellikle yatak yüzeylerinde tercih edilen kaplamalardır. Alüminyum bronz ve kalay bronz alaşımında malzemelerdir. Bronz kaplamalar sürtünme direnci yüksek olan ve aşınmaya yüksek direnç gösteren bir kaplamadır. Özellikle yatak yüzeylerinde tercih edilen bir kaplamadır. Bronz kaplamalar başta makine sanayi, demir çelik sanayi,  matbaa sanayi, enerji sektörü ve metal imalatta kullanılmaktadır. Bronz kaplamalar millerin yatak dolgularında özellikle makine elemanlarının ve tutucuların , kancaların ya da raylarda yürüyen tekerleklerin kıvılcım çıkarma tehlikesi var ise özellikle bronz kaplama ile kaplanarak bu durumun önüne geçilmiş olur. Bronz kaplamalar tel ve toz halindedir. Flame Spray , Ark Spray ve Hvof Yöntemi kullanılarak çeşitli sektörlerde istenilen kaplamaları firmamız başarı ile uygulamaktadır.

Kalay Kaplama Hizmeti - Denizli Kalay Kaplama

Kalay, dayanım zayıflığı ve ekonomik olmaması nedeniyle, genel olarak tek başına kullanılmaz. Çeliklerin üzerine sıcak daldırma ve elektroliz yoluyla kaplama yapılarak kullanılır. Böylece mekanik dayanım çelikle, korozyona karşı dayanım ise kalay ile sağlanmış olur. Ayrıca lehimlenebilir ve kayganlık özelliğinin yüksek olmasının yanı sıra, zehirli olmaması gıda sektöründe ambalaj malzemesi olarak yaygın bir şekilde kullanılmasına yol açmıştır. Kalay yumuşak bir metal olup beyaz görünümdedir. Kalayın kendisi aşınmaya karşı dirençli olduğundan ve havada bu özelliğini koruyarak hoş bir görünüm sergilediğinden, hem dekoratif hem de aşınmaya ve renk değiştirmeye eğilimli olan metaller üzerine koruyucu sonkat kaplama amaçlı olarak sık sık kullanılır. Muhtemelen şu anda en iyi uygulama alanı, saklama yapılan teneke konserve kutularının kaplanmasıdır. Kalay gıda asitlerine karşı dirençlidir. Kalay kaplama bu tür mallar üzerine, daha az kalay kullanımı sağlayarak daha homojen ve daha az gözenekli bir kaplama verir. Buzdolabı soğutma sargıları, mandıra malzemeleri ve bunun gibi yiyeceklerle temas edebilecek bütün parçalar kalay ile kaplanır. Kalay toka, broş ve benzeri küçük nesnelere de kaplanır.

Rose Kaplama - Denizli Rose Kaplama Hizmeti

Rose altın kaplama rengi ile kaplanmış ürünlerin rengini koruma süresi, ürünü kullanan kişinin teni ile alakalıdır. Kullanıcının teninin asidik bakımdan yoğun olması halinde rose renkli ürünlerin renkleri daha kısa sürede değişmektedir. Gümüş ve moda takılarda kullanılan rose renkli kaplama, içeriğindeki rengi diğer kaplamalara nazaran daha yüksek miktarda ihtiva ettiği bakırdan aldığından dolayı, her insanın tenindeki farklı asidite oranına göre değişik sürelerde renk değiştirmektedir. Bu, doğal bir reaksiyondur. Vücuda herhangi bir alerjik etkisi – zararı yoktur. 

Füme Kaplama - Denizli Füme Kaplama Hizmeti

Füme kaplama işlemleriniz için Denizli'de Ona nikelaj hizmetinizde...