Mil Krom ve Çinko Kaplama Hizmeti

Denizli Mil Krom ve Çinko Kaplama Hizmeti

ÇİNKO KAPLAMA

Çinko Kaplama demir ve çelik parçalar üstüne ince bir çinko tabakası kaplamaişlemine verilen genel bir addır. Boya dışında, demirli metallere en çok uygulanan koruyucu kaplamadır. Uygulama alanları arasında, yapılarda kullanılan çelik iskeletler, metal saç levhalar, cıvatalar, somunlar ve teller sayılabilir.

Çinko kaplama, demirli metallerin atmosferdeki oksijenin ve su buharının aşındırıcı (korozyon) etkisinden korunmasını iki yolla sağlar: Galvanizlenmiş parçadaki demirin havayla temas etmesini önler; kaplama, demir içeren metali ortaya çıkaracak biçimde çatladığında, kırığı çevreleyen çinko, demir için bir tür katot korunması sağlar. Kimyasal açıdan paslanma, metalin yüzeyinde karmaşık demir oksitlerinin oluşmasıdır. Bunlar temelde, dış kabuk ya da DEĞERLİK elektronlarının, demir atomlarından oksijen moleküllerine geçmesine yolaçan iyonlu bileşiklerdir. Ama çinko, demirden daha elektropozitiftir. Yani, başka bir elementle kimyasal tepkimeye girerek, kolayca değerlik elektronlarını yitirebilir. İçinde demir bulunan metalle elektriksel temasının sağlanması durumunda, çinko kaplama, atmosferdeki su ve oksijenin ilk hedefi olacaktır. Ayrıca, çatlak küçükse, çinkonun aşınma ürünleri bu yarıkları doldurur.

SERT KROM KAPLAMA

Sert krom kaplama özelliklerinden dolayı (düşük sürtünme katsayısı, korozyona dayanıklılık, yüksek sertlik) çok sayıda sektörde kaplama metali olarak kullanılmaktadır.

Firmamız Uygun fiyat, zamanında ve kaliteli iş prensibiyle hareket ederek aşağıda bazıları sıralanan sektör ve iş kollarına krom kaplama konularında hizmet vermektedir.

Hizmet verdiğimiz bazı sektör ve iş kolları:

# Makina imalatçıları ve revizyoncuları

# Sİlah sektörü

# Gıda sektörü

# Otomotiv sektörü

# Beyaz eşya sektörü

# Pompa imalatçıları

# Hidrolik sistem imalatçıları

# Ağır - iş makina parçaları ve adını sayamadığımız diğer iş kolları.

 SİYAH KROM KAPLAMA

Siyah krom kaplamanın güneş ışınlarını absorblama yeteneği büyük yansıtma yeteneği küçüktür. Bu yüzden güneş enerji (Solar enrgy) sistemleirnde selektif kaplama olarak kullanılır. Işınları yansıtma yeteneği küçük olduğundan bazı optik cihazlarda da kullanılmaktadir. 

Siyah kromun korozyona dayanıklılığı oldukça yüksektir (250 saatlik tuz testinde herhangi bir paslanma görülmemiştir) Siyah krom ülkemizde silah endüstrisinde yoğun şekilde kullanılmaktadır. Firmamız siyah krom konusunda silah sektörü dışındaki diğer sektörlere de hizmet vermektedir.

DELİK İÇİ SERT KROM KAPLAMA

Delik içi sert krom kaplamanın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için, kaplanacak malzemeye göre tasarlanmış aparatlar kullanılmalıdır.

Delik içi sert krom kaplama işleri de firmamızda sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır.

 SİLİNDİRİK TAŞLAMA

Şimdiki durumda 300 x 1500 mmye kadar olan silindirik parçaların sert krom kaplama, öncesi ve sonrası istenen ölçülere taşlaması yapılmaktadır.

KUMLAMA

Malzemelerin kullanım yerlerine göre, çeşitli boyutlardaki ve bileşimlerdeki gridler kullanılarak malzeme yüzeyindeki zımpara izleri, tufal ve korozyon tabakasının temizlenme işlemidir. Firmamızda kabin kumlaması yapılmaktadır.